Kredyt gotówkowy 160 tys. zł

Kredyt gotówkowy 160 tys. zł w banku. Przegląd ofert kredytowych w bankach oraz wyliczenie rat kredytowych. Czy można pożyczyć taniej? Oczywiście, że tak, ale należy wówczas porównać przynajmniej dwie oferty bankowe.

kredyt gotówkowy 160 tys. zł

Kredyt gotówkowy czy pożyczka gotówkowa na taką kwotę jest oferowana w kilku bankach. Nie tylko jako kredyt standardowy, ale i również online.

Środki finansowe można przeznaczyć wówczas na dowolny cel konsumpcyjny, poza finansowaniem działalności gospodarczej. W tym drugim przypadku należy sprawdzić kredyty dla firm.

Gdzie będzie najtańszy kredyt gotówkowy na 160 tys. zł? W banku, który ma do zaoferowania kredyt z jak najmniejszym kosztem całkowitym. W tym przypadku niezbędne jest porównanie przynajmniej dwóch ofert kredytowych, co można zrobić na podstawie otrzymanych z banków formularzy informacyjnych.

Jeżeli zamierzasz skonsolidować kredyty gotówkowe na łączną kwotę 160 tys. zł, to więcej informacji (wraz z propozycjami w bankach) znajdziesz w poniższych artykułach:

Kredyt gotówkowy 160 tys. zł jaka rata?

Zanim odpowiemy na pytanie jaka będzie rata dla kredytu gotówkowego na 160 tys. zł należy zdać sobie sprawę, że ratę kredytową DOKŁADNĄ może wyliczyć tylko bank. I to dopiero w sytuacji, kiedy zbada zdolność kredytową potencjalnego kredytobiorcy i przedstawi warunki oferty.

Korzystając z kalkulatorów finansowych na stronach kredytowych, ale i na stronach banków, jesteśmy skazani jedynie na obliczenia szacunkowe, które spełniają przede wszystkim funkcję informacyjną. Takie wyliczenia z dużym prawdopodobieństwem będą się różnić w sposób znaczący od wyliczeń dokonanych przez bank. Jest to spowodowane oczywiście, tym, że nie uwzględniają one oceny kredytowej klienta, a tym samym nie można ich traktować jako oferty, a jedynie jako propozycję kredytową.

Przyjmując jednak pewne założenia, to ratę jesteśmy w stanie obliczyć. I tak załóżmy, że jest to:

Kredyt gotówkowy 160 tys. zł oprocentowany 11,39% w skali roku i koszt odsetkowy jest jedynym kosztem.

Dla takich parametrów kredytowych, raty równe i koszt odsetkowy wyniosą:

  • 8 lat – 2 547,13 zł – 84 524,26 zł.
  • 9 lat – 2 374,77 zł – 96 475,04 zł.
  • 10 lat – 2 239,47 zł – 108 736,36 zł.

Dodaj komentarz