Kredyt konsolidacyjny Alior Bank

Kredyt konsolidacyjny Alior Bank, czyli konsolidacja kilku kredytów w jeden. No i po konsolidacji jest tylko jeden kredyt do płacenia. Fajna sprawa, prawda? Jeżeli spłacanych jest kilka takich zobowiązań, a suma wszystkich rat kredytowych jest dużym obciążeniem w domowych finansach, to nie ma na co czekać.

kredyt konsolidacyjny Alior Bank

Ofertę kredytów konsolidacyjnych znajdziemy oczywiście w wielu bankach, jak również i pożyczki konsolidacyjne. Czy konsolidację kredytów można potraktować jako sposób na oddłużenie? Nie. Jest to jedynie możliwość, aby zmniejszyć obciążenia miesięczne z tytułu płatności rat kredytowych.

Co to jest kredyt konsolidacyjny i na czym polega konsolidacja? Każdy kredyt konsolidacyjny jest kredytem celowym, a to oznacza tylko jedno: może być on przeznaczony tylko na zamknięcie aktualnie spłacanych zobowiązań. Nie można go zatem wydać na kupno samochodu (od tego jest kredyt samochodowy lub kredyt gotówkowy).

Podobnie jest z pożyczką konsolidacyjną. Pomimo że jest to pożyczka, to jednak może być przeznaczona na spłatę wybranych kredytów i pożyczek. Daje ona nieco większe możliwości przeprowadzanej konsolidacji.

Zatem tym nowym kredytem są spłacane zobowiązania, które zostały wyszczególnione we wniosku kredytowym. Warto zaznaczyć, że w przypadku kredytu konsolidacyjnego robi to bank, natomiast, jeżeli jest to pożyczka konsolidacyjna, robi to samodzielnie pożyczkobiorca, mając określony czas na zamknięcie wybranych zobowiązań.

Co daje konsolidacja i kredyt konsolidacyjny?

Dzięki przeprowadzonej konsolidacji, kredytobiorca z wieloma kredytami, może ograniczyć ich liczbę. Minimalna liczba zobowiązań, które można skonsolidować to dwa.

Czasami można przenieść nawet jeden kredyt i skorzystać z tzw. dodatkowej gotówki (która jest pożyczką gotówkową) – w ten sposób są konsolidowane dwa zobowiązania.

Dodatkowo, a często dużo ważniejszym elementem konsolidacji jest to, że wydłużając czas spłaty nowego kredytu, mamy możliwość znaczącego obniżenia raty. Może być ona nawet o 20% i więcej mniejsza od sumy rat kredytów, które postanowiliśmy połączyć. A co to oznacza? Mniejsze wydatki w domowym budżecie.

Warunki spłaty nowego kredytu konsolidacyjnego będą inne niż konsolidowanych kredytów, ale wiele jest ofert w promocji dla nowych klientów, którzy przenoszą kredyty do innego banku,

Pamiętać jednak należy o dwóch sprawach:

1. Każdy nowy kredyt kosztuje, w tym również i kredyt konsolidacyjny. Należy zatem wziąć pod uwagę to, że poza oddanym kapitałem oddamy również i koszt kredytowy.
2. Podstawowym kosztem kredytu konsolidacyjnego są odsetki, które będą tym większe im dłużej jest spłacany kredyt. A to jest warunek niższej raty kredytowej.

Gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny?

Najłatwiej jest otrzymać kredyt konsolidacyjny w sytuacji, kiedy kredytobiorca ma nie tylko odpowiednią zdolność kredytową, ale i pozytywną historię kredytową w BIK. Jeżeli chociaż jedne z tych warunków nie zostanie spełniony, to ogólna ocena będzie negatywna i wniosek zostanie odrzucony.

Wszystko to powoduje, że o konsolidacji kredytów powinno się pomyśleć z pewnym wyprzedzeniem. Nie w momencie, kiedy wybieramy co zapłacić: ratę czy rachunek za gaz, ale wówczas, kiedy przewidujemy, że trudności takie się pojawią.

Jeżeli ocena kredytowa będzie pozytywna, to nie będzie problemu z otrzymaniem kredytu konsolidacyjnego w żadnym banku. Pozostanie tylko porównanie ofert kredytowych i sprawdzenie kosztów całkowitych kredytu, a następnie podjęcie decyzji.

Kredyt konsolidacyjny Alior Bank

W jakim banku najlepiej wziąć kredyt konsolidacyjny? Decyzja jest indywidualna i zależy nie tylko od tego co zamierzamy skonsolidować, ale i na jaką kwotę i od tego, jaki kanał dystrybucji wybierzemy.

Kredyt konsolidacyjny w Alior Banku jest dostępny w dwóch wersjach: Internetowy Kredyt Konsolidacyjny oraz Niezmienna Konsolidacja.

Niezmienna konsolidacja: 0% prowizji. Do Alior Banku można przenieść co najmniej jedną pożyczkę, kredyt, kartę kredytową lub limit w koncie i przy okazji sięgnąć po dodatkową gotówkę. Sumaryczna kwota zobowiązań konsolidowanych spoza Alior Banku wynosić musi minimum 10 tys. zł.

  • 0 zł prowizji,
  • długi okres kredytowania nawet 12 lat,
  • wysoka kwota kredytu: od 30 tys. zł do 200 tys. zł,
  • w zależności od wysokości kwoty kredytu będzie wymagane odpowiednie zabezpieczenie spłaty kredytu.
Informacje o kredycie na postawie przykładu reprezentatywnego: RRSO 19,21%. Prowizja: 0%. Oprocentowanie stałe roczne: 14,90%. Całkowita kwota kredytu: 76 800 zł. Całkowita kwota do zapłaty: 151 539,10 zł. Składka na ubezpieczenie od utraty pracy i NNW: 7612,80 zł. 104 raty po 1443,24 zł, ostatnia 1442,14 zł. Kalkulacja na 1.07.2022 r.

Kredyt konsolidacyjny przez internet: Z oferty mogą skorzystać klienci indywidualni, którzy do 5 września 2022 r. nie posiadali w Alior Banku pożyczek lub kredytów konsolidacyjnych oraz przesłali dane kontaktowe przez internetowy formularz banku.

  • Okres kredytowania od 3 miesięcy do 10 lat.
  • Dla kwoty kredytu powyżej 70 tys. zł (wraz z kredytowanymi kosztami) Alior Bank wymaga zabezpieczenia kredytu w formie cesji z umowy ubezpieczenia na wypadek utraty pracy i NNW. Zawarcie umowy ubezpieczenia w Alior Banku jest dobrowolne.
Informacje o kredycie na postawie przykładu reprezentatywnego: RRSO 9,04%. Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 35 700 zł. Całkowita kwota do zapłaty: 46 091,28 zł. Oprocentowanie roczne zmienne: 8,69%. Całkowity koszt kredytu: 10 391,28 zł (prowizja: 0 zł, odsetki: 10 391,28 zł). 73 miesięczne raty równe: 72 równe po 631,40 zł, ostatnia 630,48 zł. Kalkulacja na 15.09.2022 r.

Czy kredyt konsolidacyjny się opłaca? Nie, w końcu jest to jednak kredyt i zapłacimy więcej niż pożyczyliśmy. Jednak jest to opcja, aby poprawić płynność finansową, a w dłuższym terminie, przy odpowiednim zarządzaniu domowymi finansami, można powrócić do pewnej stabilności finansowej.

Dodaj komentarz