Kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczenia hipotecznego

Kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczenia hipotecznego, to najpopularniejszy z dwóch rodzajów kredytów konsolidacyjnych. Oznacza to, że, aby skonsolidować zobowiązania kredytowe, nie jest wymagane zabezpieczenie na hipotece nieruchomości.

kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczenia hipotecznego

Kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczenia na hipotece, to kredyt przeznaczony na spłatę wybranych zobowiązań kredytowych w bankach. Mogą to być kredyty i pożyczki gotówkowe, limity w kartach kredytowych i w kontach, ale także kredyty samochodowe czy ratalne. Nie mogą to być jednak produkty hipoteczne, jak również zabezpieczeniem spłaty nie może zostać ustanowione na hipotece jakiejkolwiek nieruchomości.

Kilka różnych zobowiązań kredytowych spłacanych w różnych bankach i w różnych terminach może być uciążliwe, ale do ogarnięcia. Gorsza sytuacja jest wówczas, kiedy suma tych rat (+ wykorzystane limity) stały się zbyt dużym i znacznym obciążeniem budżetu domowego.

I wówczas można połączyć te zobowiązania – spłacić je wszystkie z kredytem konsolidacyjnym – i wydłużając czas spłaty obniżyć miesięczną JEDNĄ ratę kredytowe.

Zanim pomyślisz o konsolidacji, zapoznaj się z propozycjami kredytów i pożyczek konsolidacyjnych w bankach:

Jeden z dwóch kredytów: kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczenia hipotecznego

Jest to najpopularniejszy kredyt na spłatę zobowiązań bankowych. Powszechnie mówi się o takim kredycie, jako o kredycie konsolidacyjnym gotówkowym.

Drugim rodzajem kredytów konsolidacyjnych są kredyty konsolidacyjne hipoteczne. Pomimo, że cała procedura kredytowa w tym przypadku jest zdecydowanie bardziej sformalizowana i długotrwała, to jednak w przypadku wysokiej konsolidacji (przekraczającej zazwyczaj 50 tys. zł) jest to znacznie tańsze rozwiązanie.

Kredyty konsolidacyjne z zabezpieczeniem na hipotece, to kredyty, których wysokość może znacznie przekraczać 200 tys. zł, a czas spłaty rozłożyć można nawet i na 30 lat.

Jednak główną zaletą konsolidacji gotówkowej, tej bez hipoteki, jest szybkość rozpatrywania wniosku, minimalne formalności i to również, że o taki kredyt można wnioskować również przez internet.

Konsolidacja bez hipoteki czy warto?

Konsolidacja kredytów jest podejmowana najczęściej z trzech przyczyn:

1. Zredukowanie liczby spłacanych kredytów i pożyczek bankowych.
2. Zmniejszenie nowej raty w stosunku do miesięcznej sumy rat łączonych kredytów.
3. Zwiększenie zdolności kredytowej i np. skorzystanie z dodatkowej gotówki – środki przeznaczone na dowolny cel.

Obniżenie raty kredytowej jest związane z wydłużeniem okresu kredytowania. Nawet wówczas, kiedy kredyt jest znacząco niżej oprocentowany od konsolidowanych kredytów, nie przełoży się to na znaczące zmniejszenie wysokości rat.

Konsolidacja kredytów bez zabezpieczenia hipotecznego jest skuteczną możliwością poprawienia płynności finansowej – mniejsze wydatki w budżecie domowym, ale kredyt konsolidacyjny nie jest idealnym rozwiązaniem. Jest to nowe zobowiązanie z kosztem kredytowym, a im dłużej jest spłacane, to oczywiście rata będzie mniejsza przy jednoczesnym zwiększeniu kosztów odsetkowych.

Sprawdź również pozostałe kredyty i wyliczenia rat:

Dodaj komentarz