Pożyczki konsolidacyjne na skonsolidowanie zobowiązań

Pożyczki konsolidacyjne bankowe na skonsolidowanie kredytów w bankach. Jeżeli chcesz połączyć zobowiązania kredytowe zaciągnięte w bankach w jeden kredyt, sprawdź co banki mają do zaproponowania. Przez internet i tradycyjnie.

pożyczki konsolidacyjne na skonsolidowanie zobowiązań

Jest kilka powodów, dlaczego warto rozważyć skonsolidowanie kredytów i skorzystanie w tym celu z pożyczki konsolidacyjnej. Podstawowe zalety takiego rozwiązania?

Zredukowanie liczby kredytów

1. Zredukowanie liczby spłacanych zobowiązań bankowych do absolutnego, akceptowanego minimum.

I to może mieć duże znaczenie dla wielu kredytobiorców. Tym bardziej, że w zasadzie banki nie stosują ograniczeń co do liczby zamykanych zobowiązań.

Oczywiście bank może ich liczbę zminimalizować do pewnej liczby, ale informację o tym znajdziesz w przedstawionej propozycji lub u doradcy z banku.

Jedna rata kredytowa zamiast kilku

2. Zamiast kilku rat płacono będzie jedyna (jedna pożyczka), raz w miesiącu.

Jeżeli są zamykane umowy kredytowe i pożyczkowe, to naturalnie, że i odpadają kolejne raty kredytowe. Im mniej ich mamy na głowie, tym lepiej. Mniejsze jest bowiem prawdopodobieństwo, że jakąś płatność przeoczymy. A przecież to nie tylko raty bankowe są płacone w gospodarstwach domowych, ale występują również i inne opłaty, rachunki i abonamenty miesięczne.

Termin płatności raty można ustalić dowolnie

3. Bardzo często banki umożliwiają elastyczne ustalenie płatności, tak, aby np. termin wypadał 2-3 dni po wpłynięciu wynagrodzenia na rachunek.

I to jest niezłe rozwiązanie w porównaniu do sytuacji, kiedy płatności mamy rozrzucone w całym miesiącu. Najlepiej ustalić ratę na dzień wypadający po otrzymaniu wynagrodzenie za pracę.

Pożyczki konsolidacyjne i niższa rata!

4. Nowa rata może być zdecydowanie niższa od sumy rat konsolidowanych zobowiązań, a to dzięki wydłużeniu okresu kredytowania.

I to jest niezwykle ważna rzecz! Rata takie pożyczki może być znacząco niższa od sumy rat konsolidowanych zobowiązań nawet o ponad 20%! Pomimo, że taka pożyczka jest nieco tańsza od pożyczki gotówkowej, to jednak tylko dzieląc całkowitą kwotę do spłaty przez większą liczbę miesięcy, możliwe jest zmniejszenie raty.

Oferta pożyczek oraz kredytów konsolidacyjnych jest bardzo często znacznie atrakcyjniejsza od podobnych kredytów gotówkowych (np. niższe oprocentowanie czy brak prowizji kredytowej).

Pamiętać jednak należy o tym, że każdy dodatkowy miesiąc spłaty takiej pożyczki, to większy koszt zapłaconych odsetek.

Największy zysk z konsolidacji kredytów i pożyczek

5. Poprawa płynności finansowej, a dzięki czemu więcej środków pozostaje do swobodnego zagospodarowania.

I to jest bardzo często główna przesłanka dla której decydujemy się na połączenie aktualnych długów bankowych. Jeżeli jest możliwość znacznego zmniejszenia wydatków domowych związanych z obsługą naszego zadłużenia, a nie ma innych możliwości, aby zredukować wydatki domowe w inny znaczący sposób lub zwiększyć dochody, to bardzo często sięga się po to rozwiązanie.

Pożyczka konsolidacyjna z dodatkową gotówką

6. Dodatkowa gotówka na dowolny cel (np. spłata pożyczek niebankowych) w ramach takiej pożyczki konsolidacyjnej.

Poprawienie zdolności kredytowej poprzez zmniejszenie raty kredytowej umożliwia skorzystania z opcji dodatkowej gotówki w ramach takiej pożyczki. Uzyskane w ten sposób środki można rozdysponować dowolnie.

Konsolidacja jest również wybierana po to, aby uzyskać większy kredyt w przyszłości, właśnie dzięki temu, że poprawiła się zdolność kredytowa.

Skonsolidować z pożyczką można wiele różnych zobowiązań bankowych

7. Skonsolidować można różne kredyty i pożyczki bankowe. Najczęściej są to kredyty i pożyczki gotówkowe, karty kredytowe, debety w kontach. Niektóre z banków dopuszczają również konsolidację kredytów samochodowych, ratalnych czy mieszkaniowych.

Czy można skonsolidować pożyczki niebankowe? Większe szanse na to są z pożyczką konsolidacyjną niż z kredytem. Wynika to z tego, że w przypadku pożyczki konsolidacyjnej pieniądze otrzymujemy na nasze konto i to my samymi spłacamy wybrane produkty kredytowe. W przypadku kredytu jest odwrotnie: pieniądze nie są przelewane na konto i to bank sam zamyka zobowiązania, które zostały wyszczególnione we wniosku kredytowym.

Jeżeli zdecydujemy się skorzystać z propozycji konsolidacyjnej w banku, to należy w miarę możliwości, porównać przedstawione warunki kredytowe. Pozwoli to przede wszystkim wybrać tańszy produkt bankowy.

Uwaga! Pożyczki konsolidacyjne bardzo często dają możliwość skonsolidowania (zamknięcia i zlikwidowania) limitów w kontach i zadłużenie w kartach kredytowych. Jeżeli stopy procentowe są na wysokim poziomie, a tym samym i oprocentowanie kredytów, to te dwa produkty kredytowe – niespłacane – generują wysokie koszty odsetkowe.

Dodatkowe informacje, artykuły o tematyce kredytowej znajdziesz również w serwisie https://kredytyporownywarka.pl.

Dodaj komentarz