W którym banku wziąć kredyt gotówkowy?

W którym banku wziąć kredyt gotówkowy? Najlepiej byłoby wybrać ten bank, który ma obecnie najtańszy kredyt. Ale jaki to jest bank? Na podstawie najnowszych propozycji kredytowych możesz dokonać analizy kosztów.

w którym banku wziąć kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy w banku? Można wybrać bank – komercyjny czy spółdzielczy, ale może to być również SKOK.

Ale nie może to być firma pożyczkowa, bo nie oferuje ona kredytów, ale pożyczki.

Ponieważ zdecydowana większość kredytobiorców korzysta z usług świadczonych przez banki, to i zajmiemy się tylko tymi instytucjami.

Kto może się starać o kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy może zostać udzielony przez bank tylko tym konsumentom, którzy spełniają określone kryteria. Dwa zasadnicze? Pełna zdolność do czynności prawnych oraz odpowiednia ocena kredytowa. Na ocenę składa się przede wszystkim zdolność kredytowa i wiarygodność kredytowa. Jeżeli nie spełniamy jednego z tych warunków, to finansowania, nawet i na najmniejszą kwotę – nie otrzymamy.

Generalnie kredyt, to jest kredyt celowy – środki finansowe mogą zostać przeznaczone tylko na określony cel. Jednak, jeżeli jest mowa o kredycie gotówkowym (bankowym), to w zasadzie mamy na uwadze pożyczkę gotówkową. Pieniądze, na określonych warunkach zawartych w umowie, można przeznaczyć dowolnie.

Pieniądze nie mogą zostać przeznaczone na działalność gospodarczą. W tym celu należałoby skorzystać z kredytów dedykowanych przedsiębiorcom.

W którym banku wziąć kredyt gotówkowy do 10 lat?

O tak! Przy wysokich kwotach finansowania, a może to być nawet i 250 tys. zł, zobowiązanie może zostać rozłożone na maksymalny czas wynoszący 10 lat. To jest 120 miesięcznych rat kredytowych.

Rzecz jasna, że nie każdy klient banku, który złoży wniosek o udzielenie finansowania na taką kwotę, kredyt otrzyma. Przy 200-250 tys. zł kredytowania rata będzie bardzo wysoka, nawet przy 10 latach kredytowania. A wysokość raty jest brana do wyliczenia zdolności kredytowej.

Średnia wartość kredytu gotówkowego w 2022 r. oscyluje wokół kwoty… 10-krotnie niższej niż 200 tys. zł.
Z najnowszymi propozycjami kredytowymi można się zapoznać poniżej.

Nie ma kredytu gotówkowego bez zdolności kredytowej

Zdolność kredytowa jest niezwykle istotna przy podejmowaniu przez bank decyzji kredytowej. Dotyczy one każdego kredytu i pożyczki. Co więcej, każdy podmiot oferujący produkty kredytowe ma obowiązek ją wyliczyć.

Tym samym nie można otrzymać kredytu czy pożyczki bez zdolności kredytowej.

Przy jej wyliczaniu nie tylko są brane pod uwagę uzyskiwane dochody, ale i wydatki stałe w domowym budżecie. Można sobie łatwo wyobrazić, że uzyskiwane dochody są na poziomie 5000 zł netto, a opłaty wynoszą 4000 zł. I wniosek kredytowy z pewnością zostanie odrzucony.

Dochód rozporządzalny musi być na takim poziomie, aby pozwalał na terminowe regulowanie raty.

Przy dużej liczbie obciążeniem kredytowych, bardzo często brana jest pod uwagę konsolidacja kredytów, mająca na celu obniżenie nowej raty i zwiększenie zdolności kredytowej.

Czy wiarygodność kredytowa wpływa na wysokość zdolności kredytowej? Bezpośrednio nie, ale ma duży wpływ na ostateczną ocenę kredytową i warunki indywidualnej oferty. Nie trzeba dodawać, że im lepszą ocenę kredytową uzyskamy, to tym większa szansa na korzystniejszy warunki kredytowania.

Jaki kredyt gotówkowy wziąć, aby wyszło najtaniej?

Nie można w sposób jednoznaczny odpowiedzieć na to pytanie, z wielu powodów. Oferty, czy właściwie propozycje kredytowe, zmieniają się z tygodnia na tydzień. Widziałeś propozycje np. na BLACK WEEK? Obniżone oprocentowanie czy prowizja. Ale tylko przez tydzień. A co będzie w kolejnych, kiedy wrócą banki do standardowych propozycji?

Ale powodów, dla których banki zmieniają propozycje jest dużo i to nie tylko z powodów marketingowych.
Czy może zatem warto zwrócić uwagę na ranking kredytów gotówkowych? Uwagę można zwrócić, ale tylko po to, aby zapoznać się z propozycjami (niekoniecznie musi to być ranking najtańszych kredytów).

To w takim razie jak znaleźć tańszą propozycję?

1. Zapoznaj się z propozycjami banków.
2. Skontaktuj się przynajmniej z dwoma bankami w sprawie kredytu.
3. Bank sprawdzi Twoją zdolność kredytową i zaproponuje warunki kredytowania.
4. Jeżeli cena jest najbardziej istotna, to porównaj koszty całkowite – mniejszy koszt kredytu, to kredyt tańszy.

Uwaga! Aby otrzymane wyniki były miarodajne, porównywane kredyty muszą być jednakowe pod względem wysokości, czasu kredytowania i rodzaju rat.

Dodaj komentarz